Obývacie izby

Kategórie
 
 
 
 
 
Špeciálna zľava -20% a -15% na vybrané modely luxusných produktov Willi Schillig
 
 
 
 

AKÉ SÚ NAJČASTEJŠIE CHYBY PRI ZARIAĎOVANÍ INTERIÉROV

Najčastejšie chyby, ktorými môžete pokaziť vzhľad Vášho interiéru.

Už ste sa niekedy prechádzali po rušnej ulici a počítali na koľko módnych "trapasov" ste počas svojej prechádzky narazili? Toto sa môže stať aj vo vašom byte. Poďte sa teda zoznámiť s najčastejšími chybami, ktoré podľa renomovaných odborníkov robíme pri zariaďovaní interiéru...

 • Menej je niekedy viac

Známy psychológ a sociológ Erich Fromm, rozdelil ľudí na základe ich dominantných vlastností. Zistil, že niektorí z nás, majú v sebe zakódovanú tzv. škrečkovskú čiže zberateľskú povahu. Táto charakterová črta sa prejavuje potrebou neustále sa obklopovať množstvom vecí. Mať hromady jedla, oblečenia alebo interiérových doplnkov na jednej strane predstavuje pocit zabezpečenie a bezpečia, ale z hľadiska zdravia a dizajnu ide o elementárnu chybu.

 • Veľké množstvo dekorácií a nábytku v akomkoľvek type priestore pôsobí chaoticky

- miestnosť opticky zmenšuje
- pôsobí neprirodzene a nevkusne
- je zbytočným lapačom prachu
- robí miestnosť menej vzdušou a tmavou
- znižujú úroveň pohodlia a komfortu na úkor priestoru
- môže byt dokonca nebezpečné! Hoci aj pri malej nepozornosti môžete dekoráciu rozbiť alebo poškodiť a naviac si môžete ublížiť aj vy sami.

 • Nekopírujte!

Väčšina ľudí si pri zariaďovaní svojho bývania vypomáha obrázkami z časopisov, kníh, internetu. Je to úplne v poriadku a vysoko normálne, keď tieto obrázky slúžia ako inšpirácia. Robiť ale presné kópie cudzieho priestoru je neprofesionálne a neosobné. Každý interiér by mal mať originálny charakter. Mal by čo najviac odrážať charakter jeho majiteľov a zároveň poskytovať maximálne bezpečie, pohodlie a komfort. Pred každým návrhom, by ste sa mali podrobne oboznámiť s farebným, dispozičným a materiálovým riešením každej miestnosti, vrátane jednotlivých kusov nábytku a dekorácií. Tento postup pripomína nákup oblečenia alebo topánok. Je logické, že nič z toho si nevezmete bez vyskúšania. A tak to je aj s riešením interiérov... U nás napríklad drobnejšie kusy nábytku na požiadanie zapožičiame, tak aby ste si priamo vo Vašom interiéri mohli vyskúšať, ako sa Vám daný kúsok hodí :-)

 • Schovajte káble!

Aj cez rôzne inovácie ešte stále žijeme v zajatí káblov. Tie nielen že narušujú estetickú úroveň bývania, ale sú vážnou, častokrát nenápadnou bariérou, ktorá môže ľahko spôsobiť škaredý úraz. Najrizikovejšou skupinou sú deti, starí ľudia a domáci maznáčikovia. Nehovoriac o tom, ako neesteticky takýto zhluk drôtov pôsobí v izbe.

 • Príliš veľa tlačovín

Veľké množstvo obrázkov, obrazov, fotografií alebo kníh chaoticky usporiadaných  pôsobí rušivo a  stráca tak tým svoju osobitosť. Ak nechcete množstvo tlačovín eliminovať, mali by ste popremýšľať nad efektívnym uložením / zavesením.  Nesnažte sa zladiť za každú cenu. Niektorí ľudia sa domnievajú, že keď majú interiér ladený do určitých farieb, tie sa musia v celom priestore opakovať. Všadeprítomná rovnakej farby je nudná a pôsobí podivne. Preto sa nebojte experimentovania. Veľmi populárny je eklektický štýl, spájajúci rôznorodé prvky vrátane farebných kombinácií v jeden kompaktný celok. Zariaďujte, ale uvážene!

 • Nevhodný výber nábytku 

Farba, línie aj materiálové riešenie zariadenia by mali zodpovedať dispozíciám, veľkosti i atmosfére miestnosti, do ktorej je určený. Môže sa nám páčiť istý štýl bývania ale mali by sme vedieť odhadnúť, či sa to do nášho priestoru aj hodí. Pokiaľ si nie ste istý neváhajte sa poradiť s interiérovými dizajnérom.

 • Orientácia na veľké kusy nábytku 

Veľké kusy nábytku na malom priestore  nie sú moderné a priestor zbytočne zaťažujú. V prípade, že máte dostatok miesta, sú naopak veľké kusy zjednocujúcim prvkom a môžu vhodne zútulniť veľký priestor.

 • Nesprávne umiestnenie a kombinácia nábytku 

Moderný elegantný interiér by mal byť vybavený menšími kusy nábytku, ktoré sa vzájomne dopĺňajú a s ktorými sa dá dobre manipulovať. Táto kombinácia pôsobí ľahko a zároveň umožní flexibilne variovať atmosféru miestnosti.

 • Nezabúdajte na osvetlenie

Niekedy je priestor osvetlený nedostatočne a inokedy zas príliš. Problém je neznalosť vo výbere osvetlenia a jeho následnom umiestnení. Patričnú pozornosť venujte doplnkovým osvetľovacím telesám. Tie dodávajú priestoru hĺbku a zároveň figurujú ako dizajnový prvok. Keď nie ste zdatní v tejto problematike, je vždy dobré nechať si odborne poradiť, prípadne si nechať vypracovať návrh osvetlenia priamo pre Váš interiér. 

 • Koberec vždy zakotviť

Možno aj vy patríte k tým, ktorí majú kus koberca umiestnený v strede miestnosti bez akéhokoľvek ukotvenia a okolo neho "pláva" nábytok a množstvo ďalších vecí. Tento spôsob zariaďovaní je nesprávny! Koberec by mal byť vždy zachytený aspoň o nejakú časti nábytku.

 • Nekupujte výstrelky bez uváženia

Byť módny neznamená, že budete kupovať každú maličkosť, ktorá je momentálne trendy. Ak chcete svoj domov občerstviť niečím zvláštnym, vyberajte uvážlivo a voľte radšej kvalitný a nadčasový dizajn. Tu nezáleží na kvantite, ale na kvalite a osobitosti jednotlivých prvkov...

Čítať viac

AKO VHODNE ZARIADIŤ BÝVANIE PRE SINGLE

Utulný solo bytík, ktorý však víta návštevy a nepôsobí osamelo? Poradíme Vám ako na to...

Podľa najnovšej štúdie sú vraj sólisti čoraz zdravší a aj šťastnejší ako tí, čo žijú v páre. Dnes je už prekonaný názor, že musíme všetci zakotviť v manželskom prístave a aj to vplýva na väčší pocit spokojnosti single jednotlivcov. Ako ešte zvýšiť túto pohodu prostredníctvom nábytku? Napríklad tak, že si nekúpite taký nábytok, ktorý vyvoláva pocit osamelosti. Ak nemáte hostí každý deň, mohli by ste sa cítiť v sedacej súprave pre osem ľudí trochu osamelo. To isté platí pre jedálenský stôl - pre byty nezadaných odporúčame vysúvacie varianty, alebo jednoducho nastaviteľné malé konferenčné stolíky, ktoré jednoduchým posunom premeníte na jedálenský stôl. Praktické sú aj stohovateľné stoličky, aby ste v prípade návštevy mohli svojich hostí pohodlne usadiť. 

Na druhej strane by sa mali tí, ktorí nechcú ostať celý život single, vyhnúť aj opačnému extrému. Posteľ šírky 90cm, jedna jedálenská stolička, jedno kreslo pred telkou, preplnené skrine a sólo kuchyna s dvojplatničkou, to všetko môže prípadného partnera odradiť. Sólisti, ktorí nechcú ostať sami, by preto mali vyhradiť nejaké miesto aj prípadnému potencionálnemu novému partnerovi - veľká posteĺ, zopár prázdnych poličiek v skrini, pohodlná dvojsedačka.... Skvelé sú aj pohovky na každodenné spanie, ktoré Vám ušetria priestor. Rozkladacie kreslá v prípade návštevy alebo variabilné sedacie súpravy. To všetko Vám ponúkame v našom sortimente nábytku.

Čítať viac

PREČO SI VYBRAŤ INTERIÉROVÉ DVERE HANÁK?

Spoznajte výhody interiérových dverí Hanák a prečo sa oplatí za ne priplatiť.

Milí zákazníci, jednou z veľmi častých otázok, ktoré v našich štúdiách od Vás dostávame je "Prečo by som mal za dvere Hanák zaplatiť túto sumu, keď inde môžem mať dvere lacnejšie?" 

Tak ako v každom sortimente, aj v tomto je extrémne široká ponuka od extrémne lacných po extrémne drahé. Za cenou sa ale skrýva aj kvalita, ktorú Vám naša firma ponúka. V dnešnej dobe Vám určite nikto nebude predávať niečo s neprimerane vysokou cenou. Jednoducho sa to pri takto silne konkurenčnom prostredí nedá. Ďalší dôvod je ten, že naša firma bola k svojim klientom vždy korektná a porovnanie cena/kvalita malo pre nás vždy maximálne výpovednú hodnotu. Preto sa k nám radi vraciate a veľa z Vás k nám poslalo, po dobrých a hlavne dlhoročných skúsenostiach s kvalitou a servisom, už aj svoje deti. Veľmi si toho vážime a zároveň sa z toho tešíme a berieme to ako uznanie našej dlhoročnej práce. 

V čom sa teda dvere Hanák líšia od konkurencie?

 • Dvere a zárubne tejto značky sú dizajnovo aj materiálovo viazané na najkvalitnejšiu radu kuchynských liniek zn. Hanák PREMIUM. Používajú sa iba originál dyhy a 7vrstvový lak v mate alebo vysokom lesku a všetky dvere sa vyrábajú na mieru. Zárubne dodávame vždy v identickom prevedení ako dverné krídlo - tzn. ako jediní na trhu máme v ponuke aj zárubne v 100% stupni vysokého lesku. Máte jedinečnú možnosť zladiť si svoj interiér v jednom tóne od dverí, kuchyne, obývačky, detskej izby až po kúpeľňu. Skryté závesy, ktoré umožňujú nastaviť dverné krídlo v troch osách a magnetické kovanie v základnej cenovej ponuke. Všetky dvere a zárubne sú lakované na navalovacích strojoch z oboch strán vrátania všetkých hrán. Dokonalého a najtvrdšieho povrchu je dosiahnuté vďaka špeciálnemu následnému UV vytvrdzovaniu. Tak isto sú upravované aj dyhované prevedenia. 
 • Veľmi namáhané dvere z hľadiska tepelných šokov? V kúpeľni, chladenej vinotéke, nevykurovanej špajzi? Aj na toto ponúkajú dvere Hanák riešenie v štandardnej cenovej ponuke - vďaka použitej konštrukcii a povrchovej úprave majú tepelnú odolnosť až do 500 stupňov Celzia tzn. ani v extrémne vlhkom alebo suchom prostredí nestratia nič so svojho tvaru alebo povrchového prevedenia. 100% odolnosť voči vlhkosti dosahujú tieto dvere aj vďaka high-end lakom na bázi polyuretánu. 
 • Biela zostane stále bielou! Kúpili ste si už niekedy krásny biely nábytok a po čase sa musíte pozerať na nažltnuté čudo. Tak toto sa Vám u nás nestane. Technológia výroby zaručuje nemennosť farieb aj z dlhoročného hľadiska - toto má firma Hanák aj certifikované. 
 • Tectus - skryté. Takéto dverné závesy nájdete v našej štandardnej ponuke. Umožňujú okrem krásneho elegantného vzhľadu aj naštelovanie dverí v troch osách. Vaše dvere tak budú pôsobiť profesionálnym dojmom aj po tejto technickej stránke. 
 • Máte viacero dverí z jednej chodby a nedarí sa Vám zladiť otváranie tak, aby to pôsobilo spolu so zárubňami aj dizajnovo pekne? Máme pre Vás riešenie - reverzné/obrátené otváranie dverí. Toto riešenie zachováva rovnaký bezfalcový vzhľad dverí pri rôznych smeroch otváranie /von alebo dovnútra/.
 • Rozmýšľate, aké vhodné prahy zvoliť, aby Vám ladili a zároveň neprekážali v interiéri? Alebo ste zvolili bezprahové riešenie a máte obavu, aby večer hluk z obývačky nerušil deti v detskej izbe? Ponúkame Vám riešenie - integrovaný dverový prah. Funguje tak, že po zavretí dverí sa automaticky mechanicky aktivuje zabudovaný prah, ktorý utesní priestor pod dverami. Keď sa dvere otvoria, tento prah je automaticky neaktívny a nevidíte ho. Toto ako jediné nie je v štandardnej ponuke. 
 • A k čomu je teda dobré to magnetické kovanie? No napríklad na to, že keď máte deti alebo z času na čas sa Vašim interiérom preháňajú vnúčatá, neutrpia Vaše dvere ani nešetrným zatváraním žiaden úraz nap.Vám nevytrhnú tie Vaše poklady kľučkové kovanie zo zárubne. Hovorím z vlastnej skúsenosti, veď ktoré dieťa si dá tú námahu a stláča pri zatváraní dverí kľučku :-) ? Naše dvere sa dajú zatvoriť ticho a bez ujmy bez stlačenia kľučky. V tom spočíva čaro magnetickej zámky - ďalší benefit je estetický, dizajnový vzhľad bez vytŕčajúcej západky z dverí. Toto všetko si môžete pozrieť na vlastné oči u nás v štúdiách. 

Vlastnosti a výhody interiérových dverí Hanák:

 • Voliteľné rozmery bez obmedzenia a neobmedzené farebné a materiálové prevedenie.
 • Originálne zaoblené hrany dodávajú zárubniam punc originality.
 • Napojenie obložiek máte možnosť si zvoliť v dvoch úhloch - 45 a 90 stupňov.
 • Dvere aj v skosených priestoroch.
 • Dizajnové aj farebné zladenie celého interiéru.
 • Certifikáty nezávadnosti a výroba s ohľadom na životné prostredie.
 • Nepoužívame silikonové tesnenie, ktoré po čase stráca farebnosť a pružnosť, ale špeciálne tesnenie medzi dverami a zárubňou Q-LON, z polyethylenovej peny, ktorá zabezpečuje dlhoročnú pružnosť, elastickosť pri chlade a odolnosť voči starnutiu.
 • Vďaka intergrovanému prahu priamo vo dverách sa zvyšujú tepelno izolačné vlastnosti, zvukovo izolačné vlastnosti a tiež precízne tesnenie priestoru pod dverami.
 • Reverzné - obrátené otváranie dverí, pre zachovanie rovnakého vzhľadu všetkých dverí v jednej miestnosti. Zároveň ušetríte aj priestor.
 • Jednotný vzhľad dverí a vrchného kovania - kľučky.
 • Neviditeľná rozeta.
 • Mechanický zámok spolu s nastaviteľným protiplechom v zárubni prináša nový komfort pri otváraní dverí - v štandarte, bez príplatku. Strelka zámku je vytiahnutá až pri zatvorení dverí magnetom, pri otvorených dverách nie je vidno. Tento mechanizmus zaisťuje tichšie a komfortnejšie zatváranie.
 • Ukryté dverové závesové kovanie. Toto kovanie okrem iného umožňujú naštelovanie dverí v troch smeroch - vďaka tomu budú dvere vždy v zárubni s absolútnou presnosťou.
 • Extrémna odolnosť voči vysokej teplote a vlhosti. Tvarová odolnosť až do 500 stupňov Celsia. Laky iba na bázi polyuretánu vylučujú možnosť nasiaknutia vlhosti.
 • Najmodernejšíe technológie pri výrobe zaručujú excelentnú kvalitu a dokonalosť.
 • Lakovanie z obi dvoch strán vrátanie všetkých hrán - 7 vrstiev laku, hygienicky neporézny povrch, farebne stály, mat alebo 100% stupeň laku.
 • Dyhované povrchy upravené 3 vrstvami laku vrátanie hrán, kompaktne uzatvorené povrch, absolútne odolný voči vode.
 • Predĺžená záruka 5 rokov.
 
Čítať viac

NA ČO SI DÁVAŤ POZOR PRI VÝBERE SEDAČKY?

Ako sa vyhnúť častým chybám pri objednávke a dodaní sedačky.

O tom, či budete mať sedačku koženú či látkovú má väčšina z Vás už pri výbere jasnú predstavu. O tom, akú kožu si vybrať pre ten Váš konkrétny model, sa môžete dočítať aj v našom BLOGU : Ako si správne vybrať koženú sedačku .

 

 • Pri sedačke látkovej hrá dôležitú rolu, kto bude sedačku používať - dospelí, deti, domáce zvieratá? Podľa toho odporúčame buď tkané či netkané textílie a tiež typ povrchovej úpravy látky
 • Veľa našich látok má špeciálne, nie iba teflonové, úpravy už jednotlivých vlákien, ktoré odpudzujú špinu a tekutiny a sedačka stačí iba poutierať vlhkou handričkou
 • Kože výrobcu Willi Schillig majú špeciálnu patentovanú úpravu LONG LIVE, ktorá zaručuje ľahšiu údržbu týchto nádherných materiálov
 • Použité látky majú impregnáciu Q2 od firmy Rolredr. Je to pokročilejšia technológia oproti teflónovej, kde je prevedený iba nástrek. Pri tejto technológií je separátne ošetrené každé vlákno látky a tým pádom sa špina nevpije do vlákien, ale zostáva okolo nich a dá sa ľahko vysušiť alebo očistiť handričkou. Pre ďalšie čistenie a odstraňovaní flakov zo sedačiek si prosím prečítajte náš BLOG: Údržba sedačiek kožených a látkových.  

 

Sedačku už máte skoro vybranú, látka zvolená, rozmery plus mínus vyriešené. Vyzerá to, že je to všetko. Pred samotnou objednávkou si prosím ešte preverte následujúce: 

Vzhľadom k našim dlhoročným skúsenostiam by sme si Vás predsa len dovolili upozorniť na niektoré skutočnosti:

 •  Zmestí sa Vám Vami vybraný rozmer do všetkých dverí, ktoré musí sedačka k Vám domov absolvovať? Niektoré interiéry majú upravované zárubne tak, že na starú kovovú majú namontovanú zárubňu novú, celková šírka stavebného otvoru je ale často 70 cm a menej. Priemerný rozmer hĺbky sedačka je 100 cm až 120 cm. Jedna z možností, ako dostať sedačku dovnútra je demontovať nožičky, pokiaľ sú už namontované. Ďalšia možnosť je rozložiť sedačku na menšie časti - keď sme s tým ale dopredu rátali a sedačku vyskladali z menších dielov. Viacero menších častí možno vychádza finančne o trocha drahšie, ušetrí Vám to ale problémy s dopravou na miesto. Ďalší z problematických častí sú úzke vstupné chodbičky, kde sa so sedačkou treba otočiť, aby sa dala preniesť do ďalšej miestnosti.
 •  Ozaj si trúfate na vlastnú dopravu a vynášku? Väčšina našich sedačiek, ktorých výrobcov pre Vás starostlivo vyberáme, má pevnú konštrukciu z masívného tvrdého dreva. Tomu zodpovedá aj ich váha. Nie je výnimkou, že naše sedačky vážia aj 80kg. Myslite na to prosím pred tým, ako sa rozhodnete, či si dopravu a vynášku objednáte u nás alebo vyriešite svojpomocne.
Čítať viac

AKO SI SPRÁVNE VYBRAŤ KOŽENÚ SEDAČKU

Zopár základných informácií, ktoré sa Vám zídu pred výberom koženej sedacej súpravy

Už ste sa rozhodli pre koženú sedačku a teraz riešite že akú kožu si to vybrať? Tak, aby ste boli spokojení so sedačkou čo najdlhšie, aby Vám bola koža príjemná, v zime nestudila a v lete ste sa v nej nepotili?

Koža ako poťahový materiál je znakom náklonnosti k prírodným materiálom a ku kvalite. Veľmi ale záleží na tom, aký druh respektive opracovanie kože si pre svoju sedaciu súpravu zvolíte. Na to, aby Vám kožená sedačka vydržala čo najdlhšie a spĺňala všetky vaše predstavy o pohodlí, voľte radšej kvalitné typy kožených poťahov. Tie sú automaticky drahšie a to je aj jeden z ukazovatelov dobrej kvality kože. Druhou je dizajnér, ktorý je Vám schopný vysvetliť rozdiely v opracovaní koží pre už konkrétnu sedačku. 

 

Na čo si teda dávať pozor? 

 • Najlacnejšie kože sú tzv. korigované, pigmentované. Na ich povrchu je nanesená silnejšia vrstva polyuretánovej farby, ktorá ju viac či menej nepriedušne uzavrie a prekryje všetky prírodné "nedostatky". Povrch sa tak stane menej mäkkým a teplým, súčasne však bude veľmi odolným a ľahkým na údržbu. Celkovo sa o tejto koži dá povedať, že prepúšťa len veľmi málo vlhkosti, čo je na jednej strane dobré ako ochrana proti nasiaknutiu nečistôt, no na druhej zapríčiňuje malú priepustnosť potu. Vtedy máte pocit, že sa na sedačke potíte. A keďže je tento typ silno "zalakovaný" je koža pocitovo studená, kedže nepreberá ľahko teplotu okolia. Tieto kože patria k tým najlacnejším koženým sedačkám a ich kúpu si dobre zvážte. Väčšinou ide ruka v ruke lacnejšie prevedenie povrchového materiálu kože a jej vnútornej konštrukcie. Táto koža je vhodná do silno namáhaných priestorov ako sú napr. čakárne, pre firemné a priemyselné využitie, pre tvrdšie jedálenské a barové stoličky a pre domácnosti, kde sa vyskytujú domáci miláčikovia s ostrými pazúrikmi.
 • Ďalší typ úpravy kože je koža tzn. "semianilínová". Tieto materiály sú čiastočne pigmenované a tvoria vhodnú variantu pre tých z Vás, ktorí uprednostňujete ľahkú údržbu pri zachovaní prirodzených kvalitných vlastností kože. Sú to kože, ktoré síce majú povrchovú úpravu, no je riešená tak, aby koža zostala čiastočné pórovitá a tým pádom mohla "dýchať". Táto koža je najčastejšie rezaná zo strednej vrstvy a má korigované niektoré prírodné "chyby" materiálu ako sú jazvičky, vpichy po bodnutí hmyzom a pod. Pri pohľade má rovnomerný farebnú obraz. Cez tenkú pigmentovú vrstvu je ešte dobre rozoznateľná povrchová štruktúra. Koža je menej citlivá ako anilínová a ľahšie sa udržuje. 
 • Najkvalitnejšie ale aj najdrahšie sú kože anilínové. Tieto materiály sú v celej svojej hrúbke sfarbené prírodnými farbivami a na povrchu nie sú nijak alebo iba minimálne upravované. Vďaka tomu si tieto poťahy zachovávajú prírodný vzhľad a vlastnosti. Na tejto koži sú vidno všetky jej "nedostatky" vytvorené behom života zvieraťa, kedže na jej výrobu je používaná iba tá najkvalitnejšia horná vrstva. Tzn. jazvičky, ked sa zviera oškrelo, vpichy po bodnutí hmyzu apod. Takto upravená koža veľmi rýchlo absorbuje teplotu z okolia, čomu napomáha jej prirodzená pórovitosť - nepotíte sa v nej. Jej vlastnosťou je priedušnosť a jedinečný prírodný vzhľad. Vrchná časť tejto kože sa ošetruje iba voskom, ktorý jej dodáva odpudivosť voči vode. Tieto sedačky nie sú vhodné do domácnosti s domácimi zvieratkami a tiež to nie je vhodné "ihrisko" pre malé deti, ktoré po sedačke skáču. Na toto nie je tento kvalitný poťah svojou povrchovou úpravou stavaný.
 • Poddruhom kožených poťahov sú tzv. nubuky, ktoré majú zamatovo zbrúsený povrch a pri anilínovej úprave majú všetky vlastnosti anilínových koží. Na omak je veľmi príjemná a hebká. Poskytuje vynikajúci komfort spojený s ideálnými termoizolačnými vlastnosťmi. Na druhej strane je veľmi citlivá a náročná na údržbu

Celkovo sa dá povedať, že čím kvalitnejšia kožená sedačka, tým drahšia a aj jej vnútorné zloženie bude zväčša odpovedať tejto cenovej úrovni. Treba však rátať aj s náročnejšou údržbou a vyššou citlivosťou materiálu. Za Vašu starostlivosť sa Vám kvalitná sedačka odvďačí krásnou patinou aj po rokoch používania a všetkými výhodami, ktoré kvalitná semianilínová či anilínová koža ponúka. Treba vedieť, že cena poťahu tvorí pri sedačkách až 40% jej ceny. Cena kvalitných koží na svetových trhoch riadi burza a ceny jednotlivých kvalitatívnych druhov sú podobné. Zníženie ceny poťahu a tým aj sedačky sa dá len použitím menej kvalitných surovín. 

 

Väčšina kožených sedačiek, ktoré ponúkame od firmy Willi Schilligpatentovanú povrchovú úpravu "Long live", ktorá zabezpečí ľahšiu údržbu aj semianilínových koží.

Kožené sedačky od firmy Rolf Benz pre značku Hülsta Vám ponúkame v prevedení semianilínovej a anilínovej koži s dôrazom kladeným na prírodné farbenie koží. 

Kožené sedačky firmy Recor,  poskytujú zasa pri vybraných typoch koží predĺženú záruku až 5 rokov na kožené prevedenie. 

A čo klientmi toľkokrát opakovaný dotaz na hrúbku kože? Hrúbka kože v žiadnom prípade neovplyvňuje hodnotu kože. Je to marketingový ťah. Surová koža starého býka môže dosahovať až 8mm. Procesom spracovania sa táto hrúbka štiepi na niekoľko vrstiev. Na nábytkárské účely sa používajú usne o hrúbke 0,8 až 2 mm. Táto hrúbka je pri kvalitnom spracovaní dostatočná a nezávisí od kvality či je hrubá 0,8mm alebo 2mm. Hrúbka kože sa volí v závislosti od tvaru modelu sedačky. Veľké , neprešité plochy pri dizajnovom nábytku si vyžadujú hrubšiu kožu. Na druhej strane modely klasickejších tvarov s riasením a prešívaním budú lepšie vyzerať v tenších kožách. 

 

 

 

Čítať viac

HÜLSTA - Nábytok s certifikátom modrého anjela

Výberom certifikovaného nábytku môžete výrazne ovplyvniť zdravé prostredie Vášho bývania

 • Zdravý vzduch môžete minimálne v priestore, kde so svojou rodinou trávite vyše jednu tretinu Vášho života, ovplyvniť Vy svojim výberom
 • Všetky naše produkty majú certifikáty zdravotnej nezávadnosti a vždy kladieme dôraz na 100% zdravotne nezávadnú výrobu v rámci Európy
 • Nemecký výrobca  Hülsta má jedinečný certifikát Modrého anjela
 • Pri výrobe tohto nábytku sa používajú nie len ekologické postupy, ale je kladený aj veľký dôraz na výber jednotlivých prírodných materiálov, tak aby nedochádzalo k poškodzovaniu prírodného prostredia
 • Všetky materiály použité pri výrobe nábytku Hülsta majú o 80% nižšie koncentrácie škodlivín, ako je najnižšia povolená norma EU
 • To sa netýka iba samotného nábytku. Znamená to, že všetky materiály od dyhy, dreva, lepidiel, lakov a pod. si vyvíja a upravuje Hülsta sama, podľa vlastných noriem, ktoré sú pravidelne skúšané nezávislými skúšobňami v Nemecku
 • Na úpravu povrchových materiálov je použitý patentovaný systém, ktorý neupcháva póry dreva, ale zároveň nedovoľuje akejkoľvek tekutine či čistiacemu prostriedku bežne používanému v domácnosti poškodiť jeho povrch
 • Je to skrátka nábytok, z ktorého budete mať radosť aj po dvadsiatich rokoch a stále bude vyzerať ako nový. Nehovoriac o nadčasovom dizajne :-)

 


 

 

Čítať viac
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia