Na čo si dávať pozor pri výbere sedačky?

Kategórie
 
 
 
 
 
Špeciálna zľava -20% a -15% na vybrané modely luxusných produktov Willi Schillig
 
 

NA ČO SI DÁVAŤ POZOR PRI VÝBERE SEDAČKY?

Ako sa vyhnúť častým chybám pri objednávke a dodaní sedačky.

O tom, či budete mať sedačku koženú či látkovú má väčšina z Vás už pri výbere jasnú predstavu. O tom, akú kožu si vybrať pre ten Váš konkrétny model, sa môžete dočítať aj v našom BLOGU : Ako si správne vybrať koženú sedačku .

 

  • Pri sedačke látkovej hrá dôležitú rolu, kto bude sedačku používať - dospelí, deti, domáce zvieratá? Podľa toho odporúčame buď tkané či netkané textílie a tiež typ povrchovej úpravy látky
  • Veľa našich látok má špeciálne, nie iba teflonové, úpravy už jednotlivých vlákien, ktoré odpudzujú špinu a tekutiny a sedačka stačí iba poutierať vlhkou handričkou
  • Kože výrobcu Willi Schillig majú špeciálnu patentovanú úpravu LONG LIVE, ktorá zaručuje ľahšiu údržbu týchto nádherných materiálov
  • Použité látky majú impregnáciu Q2 od firmy Rolredr. Je to pokročilejšia technológia oproti teflónovej, kde je prevedený iba nástrek. Pri tejto technológií je separátne ošetrené každé vlákno látky a tým pádom sa špina nevpije do vlákien, ale zostáva okolo nich a dá sa ľahko vysušiť alebo očistiť handričkou. Pre ďalšie čistenie a odstraňovaní flakov zo sedačiek si prosím prečítajte náš BLOG: Údržba sedačiek kožených a látkových.  

 

Sedačku už máte skoro vybranú, látka zvolená, rozmery plus mínus vyriešené. Vyzerá to, že je to všetko. Pred samotnou objednávkou si prosím ešte preverte následujúce: 

Vzhľadom k našim dlhoročným skúsenostiam by sme si Vás predsa len dovolili upozorniť na niektoré skutočnosti:

  •  Zmestí sa Vám Vami vybraný rozmer do všetkých dverí, ktoré musí sedačka k Vám domov absolvovať? Niektoré interiéry majú upravované zárubne tak, že na starú kovovú majú namontovanú zárubňu novú, celková šírka stavebného otvoru je ale často 70 cm a menej. Priemerný rozmer hĺbky sedačka je 100 cm až 120 cm. Jedna z možností, ako dostať sedačku dovnútra je demontovať nožičky, pokiaľ sú už namontované. Ďalšia možnosť je rozložiť sedačku na menšie časti - keď sme s tým ale dopredu rátali a sedačku vyskladali z menších dielov. Viacero menších častí možno vychádza finančne o trocha drahšie, ušetrí Vám to ale problémy s dopravou na miesto. Ďalší z problematických častí sú úzke vstupné chodbičky, kde sa so sedačkou treba otočiť, aby sa dala preniesť do ďalšej miestnosti.
  •  Ozaj si trúfate na vlastnú dopravu a vynášku? Väčšina našich sedačiek, ktorých výrobcov pre Vás starostlivo vyberáme, má pevnú konštrukciu z masívného tvrdého dreva. Tomu zodpovedá aj ich váha. Nie je výnimkou, že naše sedačky vážia aj 80kg. Myslite na to prosím pred tým, ako sa rozhodnete, či si dopravu a vynášku objednáte u nás alebo vyriešite svojpomocne.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia