Spálne a matrace

Kategórie
 
 
 
 
 

 
 

7 FAKTOROV OVPLYVŇUJÚCICH KVALITNÝ SPÁNOK

Niekoľko faktorov, ktoré majú výrazný vplyv na to, aký kvalitný je náš spánok.

V tomto krátkom článoku zrejme nepovieme nič nové, ale nikdy nezaškodí, znova si pripomenúť niektoré základné pravidlá správného spánku. 
 

 ČAS

Najdôležitejšie je počúvať svoje vlastné telo. Prirodzene sú medzi nami dva typy spáčov - nočné sovy a ranné vtáčatá. Pre oba typy platí ísť spať vtedy, keď na nich príde únava. Ani obligátnych 8 hodín spánku nemusí platiť pre každého. Podstatné je mať svoj vlastný rytmus a podľa možnosti pravideľný.
 

KLÍMA v SPÁLNI

Miestnosť, kde spíme, by mala byť poriadne vyvetraná a optimálna teplota pre náš kvalitný spánok by mala byť 18 stupňov Celzia. Toto zabezpečí, že naše telo sa nebude prehrievať, ani sa zbytočne nepodchladí a zároveň bude v rovnováhe aj prísun kyslíka a optimálna vlhkosť prostredia. 
 

JEDLO  

Tri alebo štyri hodiny pred spánkom by sme nemali konzumovať ťažké jedlá. Tiež kofein a alkohol sú "zlodeji" spánku. Vlažný bylinkový čaj alebo teplé mlieko nám môžu pomocť zaspať. 
 

RITUÁLY

Dodržiavanie rovnakej rutiny každý deň pred tým, než si ideme ľahnúť, dáva nášmu mozgu signál "čas spánku". Môže to byť čítanie knihy, vetranie spálne - čokoľvek to je, musíme to robiť pravidelne. 
 

TMA a TICHO

Aj keď spíme, registruje naše telo svetlo a zvuk. Spiaca maska na oči či štuple do uší nám môžu pomôcť prehĺbiť kvalitný spánok. Pri dlhodobom partnerovom chrápaní nie je zlé porozmýšlať aj nad oddelenými spálňami - keď teda máme toľko priestoru. 
 

LÔŽKOVINY

Každý materiál, ktorý je v kontakte s našim telom behom spánku, by mal byť priedušný a pohodlný na dotyk. Teplotný komfort a schopnosť absorbovať vlhkosť hrá významnú rolu pri kvalite nášho spánku. 
 

MATRACE a ROŠTY

Individuálne zvolená kombinácia správného roštu a matraca priamo pre náš typ tela a spôsob nášho spania je tá správna bodka na záver, s výberom ktorej Vám v našich štúdiach radi pomôžeme.

Čítať viac

ZÁKLADNÉ TYPY MATRACOV - ZOZNÁMTE SA

V tomto krátkom článku by sme Vám radi predstavili základné typy matracov a ich vlastnosti

 • Pružinový matrac. Je veľmi rozšírený, hlavne s opätovným nástupom boxspringových postelí. Tie naozaj kvalitné pružinové matrace majú stovky ocelových pružín, ktoré sú zabalené do taštičiek z netkaných textílií a vzájomne zošité. V matracoch s taštičkovými pružinami tlmia látkové taštičky pružnosť a matrac sa pri pohyboch menej chveje. Čím viac taštičkových pružín matrac obsahuje, tým lepšie sa prispôsobuje potrebám tela. Dôležitá je tiež podložka, na ktorej sú taštičky uložené, tie roznášajú pohyb pružín na väčšiu plochu, čo je veľmi príjemný efekt.
  Ďalšími pružinovými matracmi sú matrace s bonelovou pružinou. Tie väčšinou obsahujú menej pružín, ktoré majú tvar presýpacích hodín, ako taštičkové pružinové matrace. Skôr nižšia tepelná izolácia týchto matracov vyhovuje viacej ľudom, ktorý majú tendenciu sa prehrievať. Vďaka dobrému odvádzaniu vlhkosti sú tieto matrace ideálne pre tých, ktorí sa veľa potia. Nevýhodou je väčšia hmotnosť.

   
 • Latexové matrace. Sú bodovo elastické, poddávajú sa na miestach, kde sú zaťažené a podporujú na iných zónach. Čím vyššia je hustota latexového bloku, tým lepšia je elasticita latexu. Latexové materiály spĺňajú všetky dôležité ergonomické kritériá a svojou vynikajúcou prispôsobivosťou telu povyšujú tieto matrace na správnu voľbu. Sú vhodné pre spáčov na bruchu ale aj na boku. Sú hygienické a bezprašné, garantujú dobrú tepelnú izoláciu a životnosť. Pre udržanie elasticity matraca je nevyhnutné pravidelné otáčanie- päť až šesťkrát ročne.
   
 • Matrace zo studenej peny. Sú buď vyrezané z jedného bloku, alebo sa lepia z rôznych penových vrstiev a to z funkčných dôvodov - vnútri má pena optimálne podporovať všetky časti tela, ktoré majú rozdielnu hmotnosť. Vzduchové komôrky a vetracie kanáliky zase zlepšujú spánkovú klímu.
  Studená pena sa predáva v rôznych stupňoch hustoty. Čím vyššia objemová hmotnosť, tým dlhšia životnosť. Matrace zo studenej peny takmer nezapáchajú, preto sú ideálne pre ľudí citlivých na pachy. Tak isto ako latexové, aj tieto matrace sa vyznačujú dobrou tepelnou izoláciou. Vďaka svojej nízkej hmotnosti je pravidelné otáčanie ľahšie ako napríklad pri latexových matracoch, preto sú mimoriadne vhodné pre starších ľudí a ľudí s problémami chrbtice.

   
 • Viscoelastické matrace tzv. pamäťové. Ide o špeciálne matrace vyrobené zo studenej peny obohatené o vrstvu viscoelastickej peny na jednej alebo oboch stranách. Extrémne elastický hight-tech materiál používaný v kozmonautike reaguje na teplo, preto sa dokáže presne prispôsobiť telu. Vďaka pamäťovému efektu zabraňuje tlakovým špičkám, dynamickým zaťaženiam tela, ktoré vznikajú napríklad u spáčov na boku v oblasti ramien a bokov. Pri výbere matraca dbajte na to, aby vrstva viscoelastickej peny v matraci nebola príliš vysoká, obmedzuje to pohyb. Dobré sú aj kombinácie viskoelastickej peny s menej ťažkopádnou penou, ako napr. prírodný latex alebo studená pena v sendvičovom usporiadaní.
   
 • Penový matrac. Matrac z najlacnejšej kategórie pozostáva z jedného kusu polyuretánu. Drážky, vlnky, výstupky či rozlične tvrdé zóny by ste na ňom márne hľadali. Je vhodný na príležitostné spanie a pre návštevy, ktoré nechcete aby sa u vás dlho zdržali. Pre dlhodobé užívanie matracu ho neodporúčame.
Čítať viac

AKO SI SPRÁVNE VYBRAŤ MATRAC

Niekoľko užitočných informácií pre výber toho najvhodnejšieho matraca

Tretinu života prespíme. Celý život delený troma! V ideálnom prípade je trvanie spánku rovnako dlhé ako celý dôchodok. A to už stojí za tú námahu pri výbere toho, na čom to vlastne tu jednu tretinu prespíme.

Zhruba 80% populácie má problémy s chrbticou, 10 až 30% ľudí chrápe, 2,7 milióna ľudí iba v Nemecku zaspáva vďaka tabletkám, 6-8 hodín je odporúčaná dĺžka spánku pre udržanie psychického a fyzického zdravia, 1/4 až 2 litre v priemere vypotíme za noc, cca.4 sny sa nám snívajú kažkú noc, spálime 60 Cal za hodinu, 20x za noc zmeníme pozíciu v spánku - to sú zaujímave fakty, čo sa s nami v priebehu noci deje. Výber vhodného matracu preto určite stojí za pozornosť.

Najskôr zopár základných jednoduchých tipov:

 • Vyskúšajte si Váš nový matrac. Keď nie úplne presne typ, ktorý Vás v našej ponuke oslovil, tak potom ten, ktorý sa mu najviac podobá.
 • Potrebujete čas na jeho skúšanie. Neskúšajte, keď ste veľmi unavení alebo naopak vyspatí do ružova.
 • Ak túžite mať partnerský matrac, určite si so sebou vezmite na skúšanie aj Vášho partnera. V nás Vám ponúkame partnerské matrace, ktoré ale majú každú časť separátne tvrdú. Tzn. každý z partnerov si vyberie presne tú tvrdosť akú potrebuje.
 • Textilné úchyty na matracoch. Nevyhnutný detail, ktorý Vám ulahčí otáčanie, manipulovanie, prezliekanie matraca.
 • Poťahy matracov Vám ponúkame v rôznych prevedeniach, s jedným alebo dvomi zipsmi tak, aby ste poťah mohli pohodlne oprať aj v menšej práčke.

A teraz to najdôležitejšie - ako si správne vybrať ten konkrétny matrac pre Vás

 • Aký matracový typ som - ako spím ? Pre spáčov na boku musí mať matrac vysokú bodovú elasticitu. Boky a oblasť ramien klesajú, zároveň však musí byť zdola podoprený driek. Pre spáčov na chrbte môžu mať matrace nižšiu bodovú elasticitu, dôležitá je však celková opora chrbtovej časti. Naproti tomu pre spáčov na bruchu je najdôležitejší aspekt matraca oblasť driekovej chrbtice, bodová elasticita nehrá až takú roľu. 
 • Asi najdôležitejší faktor je klimatický tzn. schopnosť absorbovať a odvádzať vlhkosť, keďže každý z nás vylúči v priebehu noci 250 až 1000 ml tekutín. Najlepšie to zvládajú taštičkové matrace, matrace so špeciálne zabudovanými vertikálnymi klimatickými kanálikmi, ktoré sa nachádzajú aj v latexových matracoch. V tomto prípade je veľmi dôležitý aj rošt a spodná konštrukcia, ktoré by mali byť navrhnuté tak, aby sa matrac ľahko odvetrával. Ideálny je flexibilný lamelový rošt.
 • Správna veľkosť. V priebehu noci absolvujeme asi 20 väčších a 50 menších otočení. Optimálna je teda šírka 100 cm, minimum pre ako tak pohodlný spánok dvoch ľudí je 160 cm široká posteľ. Keď Vám ale priestor dovolí, trvajte na posteli s minimálne 180 cm matracom. Tiež dĺžka je dôležitá, mala by byť minimálne o 20 cm väčšia, ako je Vaša výška. Ponúkame štandardne matrace Hülsta dĺžky 210 cm alebo 220 cm. Prípadne Vám vieme matrac aj vyrobiť na mieru.Čo sa týka dilemy, či matrac v kuse alebo zvlášť, ten sme vyriešili za Vás - u nás si môžte v rámci partnerského matraca vybrať separátne tvrdosť pre každú časť matraca zvlášť v rámci jedného poťahu.
 • Životnosť. Štandardná životnosť matraca je z mechanického hľadiska 10 rokov. Z toho hygienického je to ale rokov sedem. A čo teda môže predĺžiť o trocha túto dobu? Používajte matracové chrániče alebo toppery a to nie len v detských posteliach. Sajú pot a dajú sa ľahko oprať aj pri vysokých teplotách. A kedy treba matrac naozaj vymeniť? Keď si všimnete výrazné preležaniny či prehĺbeniny, je naozaj najvyšší čas!
 • Zdravotne nezávadné materialy. Dbajte na to, aby Váš nový budúci matrac bol z výrobného ale najmä uživateľského hľadiska zdravotne nezávadný. Túto nezvádnosť garantujú rôzne pridelené certifikáty, ktoré náš sortiment splňuje.

Aké certifikáty Vám u nami  predávaných matracov ponúkame:

 • Certifikát modrého anjela u všetkých výrobkov zn. Hülsta a Hülsta Now. Štátna nemecká ekologická značka udeľuje svoj oficiálny symbol matracom a nábytku s extrémne nízkym obsahom škodlivín a emisií. Materiály použité na výrobu matracov, tzn. textílie, čalúnenia a lepy, nesmú obsahovať žiadne karcinogénne látky. Zakázané je aj použitie insekticídov, fungicídov a žiaruvzdorných prostriedkov.
 • ECO Passport, Protect our Future, Confidence in textiles, TUVRheinland Cert ISO 9001, CertiPur, Simalfa - toto sú všetko certifikáty, ktoré obdržal za svoju výrobu výrobca matracov Materasso. Tá ako druhá na svete uviedla do prevádzky automatickú lepiacu linku na vodou riediteľné lepidlo. Linka pracuje s revolučným, patentom chráneným, švajčiarskym lepidlom Simalfa. Toto lepidlo je úplne ekologické a spĺňa aj tie najprísnejšie ekologické normy zdravotnej nezávadnosti. Lepidlo Simalfa je certifikované nemeckým Hohenstein institute a má certifikát Eco Passport potvrdzujúci, že tento produkt neobsahuje žiadne škodlivé substancie. Toto lepidlo je vhodné aj pre výrobky určené pre najmenšie detičky. Z týchto lepidiel sa po aplikácii odparuje iba čistá voda, na rozdiel oproti rozpúšťadlám vyparujúcim sa u štandardných lepidiel. 
Čítať viac

MATRACE OD SLOVENSKÉHO VÝROBCU MATERASSO

Prehľad rôznych typov matracov Materasso, ich vlastnosti a prednosti. 

Ponuka spoločnosti Materasso je naozaj bohatá. Nie sú to len pružinové, len penové, či latexové... Výroba matracov stále napreduje, pribúdajú nové materiály, spôsoby spracovania a s tým aj nové vlastnosti matracov. Nech sa páči vyberajte, je naozaj z čoho!

 • Neroli therapy - špeciálny matrac, ktorý obsahuje zapracovaný esenciálny olej Neroli do HR peny. Neroli je esenciálny olej, ktorý sa extrahuje z kvetov horkého pomarančovníka. Olej sa vyrába vodnou destiláciou z jemných čerstvých kvetov. Je vyhľadávaný pre svoje ukľudňujúce účinky na nervový systém . Pomáha pri úľave od psychického napätia a zlepšuje cirkuláciu krvného obehu. Čerstvá medová vôňa pôsobí ako antidepresívum, všetky jeho vlastnosti uľahčujú boj s nespavosťou a nepokojným spánkom

 

 • Thermo silver - spojením dvoch technológií vznikla unikátna pena s výnimočnými vlastnosťami, ktorá splní požiadavky aj tých najnáročnejších spotrebiteľov. Je to pena so schopnosťou termoregulácie zón, ktoré sú v kontakte s telom, čím sa vytvára ideálna mikroklíma. Tento typ peny je vyrobený s mikrokapsulami nazývanými PCM "Phase Changing Material" - materiál meniaci skupenstvo. Sú to tepelné akumulátory, kde dochádza behom spánku k akumulácii prebytočného vylúčeného tepla, pričom ich vlastná teplota je konštantná. Toto teplo je následne vyžarované späť v prípade, že Vám neskôr behom spánku Vaša teplota poklesne. Spiaci človek si tak užíva regenerujúci, zdraviu prospievajúci a osviežujúci spánok. Technológia Silver využíva antibakteriálne vlastnosti striebra, silného prírodného antibiotika. Striebro je aktívne proti baktériám, chráni čistotu a hygienu v matraci, čím je zaručené zdravé prostredie pre spánok. Na základe vykonaných klinických mikrobiálnych testov bolo zistené, že oproti nechráneným penám, dochádza pri využití striebra k poklesu výskytu baktérií až o 99,9%.

 

 • EvoPoreHRC - vyznačuje sa extrémnou odolnosťou a stabilitou pri všetkých parametroch zmeny klímy ako je vlhkosť, teplota... HRC je vysoko elastická pena s revolučnou stálosťou a v kombinácii s novou štruktúrou buniek má zvýšené dynamické a elastické vlastnosti. Vlhkosť a teplota produkované ľudským telom narúšajú vlastnosti štandardných pien. Majú negatívny vplyv na klímu v matraci a v dôsledku pôsobenia vlhkosti, tepla a vysokého tlaku dochádza k zmäknutí peny. Toto má kritický dopad na funkčnosť matraca, na jeho pružnosť a schopnosť správne kopírovať telo. Výsledkom je zmenšená opora chrbtice a celého tela a spomalené uvoľňovanie svalového napätia. Tomuto všetkému zabraňuje špeciálna EvoPoreHRC pena. Okrem iného sa na pri jej výrobe výrazne redukuje množstvo CO2, oproti výrobe štandardných pien. 
 • AventO2 - je novinka medzi našimi matracmi, kde je kvalita EvoporeHRC umocnená pridaním aktívnych prírodných zložiek - ukľudňujúcej levandule a liečivých švajčiarskych byliniek.

​​​​​​​

 • Viscogreen - je lenivá pena, vyrobená z prírodného ricínového oleja. V porovnaní s viscoelastickou lenivou penou je komfortnejšia a šetrnejšia k životnému prostrediu. Viscogreen svojou jedinečnou tvarovou pamäťou lepšie reaguje na zmeny teploty a tlaku, a tým sa rýchlejšie prispôsobuje zmenám polohy tela počas spánku. Má výborné regeneračné a antibakteriálne vlastnosti.

​​​​​​​

 • Biogreen - na tejto pene sa ukazuje, že spojenie najmodernejších technológií a obnoviteľných prírodných zdrojov je možné aj v oblasti výroby matracov. Toto spojenie nielen šetrí náš ekosystém, ale zároveň prináša aj kus prírody do našich spálni. Suroviny bežne vyrábané z ropy sú v tejto pene nahradené prírodným materiálom - ricínovým olejom, ktorý je už veľa rokov používaný vo farmácii. Rastliny, z ktorých sa vyrába, prijímajú počas svojho rastu energiu zo slnka a zeme, ktorá sa potom dostáva do našich matracov. Pena Biogreen je napustená výťažkom z ALOE VERA, ktorý prirodzene zvyšuje hygienu matraca tým, že likviduje roztoče a baktérie. Pena Biogreen používaná firmou Materasso, je jediný originál na trhu s garantovaným zložením peny s použitím prírodnej zložky vo forme ricínového oleja a mikrokapsulami Aloe Vera. Táto pena sa vyznačuje špecifickou mramorovou štruktúrou. Len v prípade tejto peny máte istotu dlhej životnosti, tvarovej stálosti, vysokej elasticity, následne tak kvalitného spánku. To všetko pri zaťažiteľnosti až do 170kg a záruke až 5 rokov na nepreležanie jadra matraca. Firma Materasso je výhradným dovozcom tejto peny na Slovensko a do Čiech.

​​​​​​​

 • Hydrolatex - je pokrokový materiál vyrobený z kombinácie komfortnej peny a latexu. Spája v sebe výhody oboch materiálov, pričom si zachováva prirodzenú tuhosť a dlhú životnosť Hydrolatex je priečne perforovaný, čím je dosiahnutá výborná vzdušnosť, a tým aj vysoká hygiena počas spánku. Materiál má päť ortopedických zón tuhosti pre zlepšenie opory chrbtice. Hydrolatex má v súčasnej dobe jednu z najdlhších tvarových stálostí spomedzi všetkých materiálov.

​​​​​​​

 • Latex - je pena vyrábaná z kaučuku. Pre svoju pružnosť, elastickosť a hlavne schopnosť udržať si uvedené vlastnosti dlhé roky konštantné sa stal vzorom aj pre vývoj HR peny v oblasti pružnosti a elasticity. Výborné vlastnosti latexovej peny sa najlepšie prejavia v kombinácii s príslušným lamelovým roštom.

​​​​​​​

 • Polargel - z výskumu koloidných systémov sa zrodila pena Polargel. Jedná sa o celkom netoxickú penu, bez akýchkoľvek nestálych prchavých substancií. Pena PolarGel je vysoko elastická a maximálne komfortná. Pri použití, ako vrchná vrstva jadra matraca, zaistí táto pena neopakovateľný pocit sviežosti. Je obzvlášť vhodná pre použitie v kombinácii s viscoelastickou lenivou penou, kde úplne eliminuje jej hrejivosť. Spánok na matraci s penou PolarGel bude jedinečnou osviežujúcou relaxáciou.

​​​​​​​

 • Viscoelastická "lenivá" pena - vďaka svojej schopnosti reagovať na tlak a teplo, sa dokáže optimálne prispôsobiť tvaru ľudského tela. Pôsobením telesnej teploty užívateľa táto pena mäkne, čím dochádza k rovnomernému rozloženiu váhy a k zníženiu protitlaku matraca, pôsobiaceho na organizmus. Nedochádza preto k narušeniu krvného obehu a k vzniku preležanín. Svalstvo je počas spánku úplne uvoľnené, čo prispieva k celkovej regenerácii organizmu. 

​​​​​​​

 • Antibakteriálne peny Ultrafresh a Sanitized - antibakteriálna pena Sanitized chráni pred hubami a pliesňami a naviac dokáže ochrániť penu pred nepríjemným zápachom spôsobeným týmito organizmami. Ochrana Sanitized zaručí dlhšiu životnosť matraca a lepšie prostredie pre spánok. Viac informácií o Sanitized nájdete aj na www.sanitized.com. Antibakteriálna pena Ultrafresh je známa po celom svete ako štandard excelentnej antibakteriálnej prevencie. Poskytuje komplexnú antibakteriálnu, antimykotickú ochranu. Likviduje plesne, huby, riasy, roztoče a ďalšie nežiaduce mikroorganizmy, čím zaistí skutočne zdravé a čisté prostredie pre Váš spánok. Pena má certifikát, potvrdzujúci jej funkčnosť a účinnosť. Viac informácii o tejto pene nájdete aj na www.ultra-fresh.com. 

​​​​​​​

 • HR pena, Cellflex - Cellflex HR pena je studená pena s vysokou hustotou až 55kg/m kubický. Vyznačuje sa výbornou pružnosťou, čím zabezpečí vynikajúcu oporu tela a dokonalý komfort. Pena Cellflex si zachováva svoje vlastnosti a nemäkne ani pri dlhodobom používaní. 

​​​​​​​

 • PUR pena, Eliocell - tieto peny patria medzi základné peny na výrobu matracov. Ich zloženie zaručuje dobré kopírovacie vlastnosti a tuhosť. Kopírovacie vlastnosti sa po krátkom čase používania dokonca ešte zlepšia. Tuhosť po dlhodobom používaní môže byť však výrazne nižšia. Vyššou objemovou hustotou pien je dosiahnutý menší rozdiel v tuhosti aj po rokoch oproti penám s nízkou objemovou hustotou. Hustota týchto pien by nemala byť nižšia ako 25kg/m kubický aj pre užívateľov s nižšou hmotnosťou.

​​​​​​​

 • Nightfly - pena špičkových parametrov, ktorá sa vyrába exkluzívnou vodnou vypeňovacou technikou. Tento spôsob výroby je ekologickejší v porovnaní so štandardnou metódou vypeňovania. Jedná sa o materiál, ktorý prekonáva bežný štandard bodovej elasticity. Tým je zaistená optimálna opora chrbtice. Pena Nightfly vyniká komfortom a vysokou odolnosťou voči deformáciám.

​​​​​​​

 • Taštičkové pružiny - matrace s taštičkovými pružinami sú špičkou medzi pružinovými matracmi. Každá pružina je uložená v taštičke, ktorá jej umožňuje samostatné kopírovanie bodovej záťaže. K vlastnostiam, ktoré má klasická bonell pružina, pridáva lepšie schopnosti ortopedickej podpory chrbtice, a to vďaka väčšiemu počtu pružín a ich rozloženiu do siedmich zón tuhosti. Počet taštičkových pružín v jadre matraca štandardného rozmeru je 350 ks, v exkluzívnych modeloch 1000 ks. Takto vysoký počet samostatne pracujúcich ortopedických bodov Vám poskytne pocit maximálneho pohodlia, ktorý Vám prinesie radosť zo spánku. Matrace s taštičkovou pružinou sú vhodné na pevný rošt. 

​​​​​​​

 • Bonell pružina - vysoká pevnosť, tradičná kvalita overená časom, konštantná pružnosť počas celej doby životnosti - až 25 rokov. Vďaka vzdušnému jadru sa udržuje v matraci suchá klíma, preto je možné použiť pružinové matrace aj na menej odvetrané podklady so zachovaním vysokej antialergickej ochrany. Použitím rôzne hrubého drôtu u pružiny 2,2 a 2,4mm sa dosahuje rozličná tuhosť jadra pre rozdielne váhové kategórie užívateľov. Sú vhodné na pevný rošt. Vyplnením medzier medzi pružinami v rôznych častiach matraca sa mení tuhosť jednotlivých častí pružiny. Takto je jadro matraca rozzónované pre správnu anatomickú oporu tela matraca. 

​​​​​​​

 • Detské matrace - nie je to len pohodlie, ktoré je dôležitým parametrom pri výbere matraca pre malé deti. Detské matrace musia byť vzdušné a nesmú mať zónovanie, aby nepriaznivo neovplyvnili vývoj chrbtice dieťaťa. Výrobca Materasso pre Vás pripravil kolekciu matracov pre deti tak, aby ste mohli pre svoje bábätko zvoliť to najlepšie. V našej ponuke sú zastúpené ako štandardné materiály, tak aj výnimočné produkty z prírodných pien, či vysoko luxusné matrace vyrobené zo švajčiarskej peny AventO2. V našej detskej kolekcii máme odzipsovateľné poťahy s možnosťou bežného prania. Nenechajte sa nalákať u konkurencie na extrémne lacné matrace pre bábätka - po pár mesiacoch budú aj pri malej hmotnosti dieťatka preležané a budete musieť kupovať matrac nový. V rámci detského programu ponúkame aj vankúšiky a paplóniky. Všetko je certifikované pre bezpečnosť a nezávadnosť výrobkov pre deti a kojencov! 
Čítať viac

AKO SI VHODNE ZVOLIŤ TVRDOSŤ MATRACA

Nie len materiál je dôležitý pri výbere správneho matraca ale aj jeho tvrdosť

Mnohí ľudia nevedia ako vybrať tvrdosť svojho nového matraca. Poväčšine sú ľudia, ktorý preferujú buď tvrdšie spanie alebo naopak veľmi mäkké, ale je to naozaj správne? Rozhodnúť sa iba podľa súčasného pocitu pri skúšaní na predajni nemusí byť tá najoptimálnejšia cesta. Individuálny pocit pohodlia je samozrejme pri výbere podstatný, no treba brať do úvahy aj Vašu váhu, výšku a celkové proporcie. V najbližších riadkoch Vám poradíme ako.
 

 

 • Toto číslo tvorí základ pri rozhodovaní o tom, ktorý stupeň tvrdosti matraca je pre nás najoptimálnejší. Výnimky tvoria iba ľudia, ktorí majú vážne zdravotné problémy s chrbticou alebo sú dlhodobo pripútaní na lôžko. V prípade dlhodobo chorých Vám ponúkame špeciálne antidekubitné matrace

 

 • Ako teda zistím veľmi ľahko svoju hodnotu BMI? 


Svoju vlastnú hmotnosť v kg vydelíme druhou mocninou svojej výšky. Napr. 75kg/ 1,78cm*1,78cm  =  BMI 23,66

Firma Hülsta rozdeľuje svoje matrace podľa čísla BMI na nasledujúce tvrdosti:

 •   SOFT/ Mäkká          : BMI menej alebo rovnaké ako 25
 •   MEDIUM/ Stredná   : BMI medzi 25-31
 •   FIRM/ Tvrdá            : BMI viacej alebo rovnako ako 31
   

Zároveň má každý matrac od firmy Hülsta 7 zónové rozloženie hustoty matracov pre ideálnu podporu rozdielnych častí tela. Toto platí pre penové ale aj pružinové matrace. V penových matracoch používa Hülsta iba najkomfortnejšiu HR penu – vysoko elastický, vysoko odolný, originály materiál studenej peny v celom jadre vyššej hustoty začínajúcej na čísle VW 50 a viacej

Čítať viac
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia