Tapisérie

 
 
 
Úvod > Kategórie > Tapisérie
 

Milí klienti, všetky tapisérie vyrobné v Taliansku, ktoré máme v ponuky, si môžete objednať tiež v prevedení ako PARAVÁNY či KOBERCE rozličných veľkostí. Koberce sú vďaka špeciálnej technológii výroby veľmi odolné , ľahké na údržbu  a určené na bežnú záťaž chodenia. 

 
 
Keď Vás niektorý zaujal, napíšte nám

Pre podrobnejšie informácie k našim kobercom, paravánom či tapisériam  nám prosím napíšte na náš email info@merito.sk.  Katalógy ako aj vzorky máme vystavené v našom štúdiu v dome nábytku Atrium na prízemí. Všetky koberce, aj tie s kryštálikmi, sú vhodné pre robotických vysávačov.  Zlaté odlesky v kožených kobercoch sú dofarbované. 

 

Tapisérie sú verné reprodukcie zo 14. až 18. storočia. Vyrábané sú v Taliansku procesom sieťotlače , ktorý sa používal už od 17. storočia k potlaču  na hodváb. Je to jedna z najuznávanejších a najkvalitnejších  metód potlaču na textil.  Počítačom riadený systém umožňuje tlač až 500 farebných kotúčov na každú tapisériu. Používa sa mix iba prírodných materiálov - vlna, bavlna, ľan, viskóza. Tieto tapisérie sú ozdobou rady luxusných rezidencií ale aj takých hotelov ako je Plaza v New Yorku, Ritz v Paríži, Hermitage v Petrohrade. Umeleckými kritikmi sú tieto tapisérie z Edície " Editions d´Art de Rambouillet tapestries" hodnotené ako najlepšie a najkrajšie reprodukcie starovekýcfh tapisérií na svete.  

 

Koberce sú vyrábané v Indii fair trade spôsobom iba z prírodných materiálov! Je to ručná výroba, kedy sa zväzky nití upevnia do pripravenej väzby s negatívom koberca a následne sa podlepia textíliou, kartáčujú a režú na daný rozmer. Prípadné malé nerovnosti, nie sú teda vada, ale výsledok ručnej práce.  Materiály použité na výrobu kobercov sú novozélandská vlna, koža, hodváb, bambusový hodváb / prírodné vlákno z bambusu z Indie s hodvábnym vzhľadom /  - každý koberec má svoje špecifické zloženie uvedené v cenníku. K úprave krajov a dosiahnutiu pružnosti a pevnosti  sa používa latex - napr. v kolekcii Patchwork