Matrace Materasso

 
 
 
Úvod > Matrace Materasso
 

MATRACE OD SLOVENSKÉHO VÝROBCU MATERASSO

Prehľad rôznych typov matracov Materasso, ich vlastnosti a prednosti. 

Ponuka spoločnosti Materasso je naozaj bohatá. Nie sú to len pružinové, len penové, či latexové... Výroba matracov stále napreduje, pribúdajú nové materiály, spôsoby spracovania a s tým aj nové vlastnosti matracov. Nech sa páči vyberajte, je naozaj z čoho!

 • Neroli therapy - špeciálny matrac, ktorý obsahuje zapracovaný esenciálny olej Neroli do HR peny. Neroli je esenciálny olej, ktorý sa extrahuje z kvetov horkého pomarančovníka. Olej sa vyrába vodnou destiláciou z jemných čerstvých kvetov. Je vyhľadávaný pre svoje ukľudňujúce účinky na nervový systém . Pomáha pri úľave od psychického napätia a zlepšuje cirkuláciu krvného obehu. Čerstvá medová vôňa pôsobí ako antidepresívum, všetky jeho vlastnosti uľahčujú boj s nespavosťou a nepokojným spánkom

 

 • Thermo silver - spojením dvoch technológií vznikla unikátna pena s výnimočnými vlastnosťami, ktorá splní požiadavky aj tých najnáročnejších spotrebiteľov. Je to pena so schopnosťou termoregulácie zón, ktoré sú v kontakte s telom, čím sa vytvára ideálna mikroklíma. Tento typ peny je vyrobený s mikrokapsulami nazývanými PCM "Phase Changing Material" - materiál meniaci skupenstvo. Sú to tepelné akumulátory, kde dochádza behom spánku k akumulácii prebytočného vylúčeného tepla, pričom ich vlastná teplota je konštantná. Toto teplo je následne vyžarované späť v prípade, že Vám neskôr behom spánku Vaša teplota poklesne. Spiaci človek si tak užíva regenerujúci, zdraviu prospievajúci a osviežujúci spánok. Technológia Silver využíva antibakteriálne vlastnosti striebra, silného prírodného antibiotika. Striebro je aktívne proti baktériám, chráni čistotu a hygienu v matraci, čím je zaručené zdravé prostredie pre spánok. Na základe vykonaných klinických mikrobiálnych testov bolo zistené, že oproti nechráneným penám, dochádza pri využití striebra k poklesu výskytu baktérií až o 99,9%.

 

 • EvoPoreHRC - vyznačuje sa extrémnou odolnosťou a stabilitou pri všetkých parametroch zmeny klímy ako je vlhkosť, teplota... HRC je vysoko elastická pena s revolučnou stálosťou a v kombinácii s novou štruktúrou buniek má zvýšené dynamické a elastické vlastnosti. Vlhkosť a teplota produkované ľudským telom narúšajú vlastnosti štandardných pien. Majú negatívny vplyv na klímu v matraci a v dôsledku pôsobenia vlhkosti, tepla a vysokého tlaku dochádza k zmäknutí peny. Toto má kritický dopad na funkčnosť matraca, na jeho pružnosť a schopnosť správne kopírovať telo. Výsledkom je zmenšená opora chrbtice a celého tela a spomalené uvoľňovanie svalového napätia. Tomuto všetkému zabraňuje špeciálna EvoPoreHRC pena. Okrem iného sa na pri jej výrobe výrazne redukuje množstvo CO2, oproti výrobe štandardných pien. 
 • AventO2 - je novinka medzi našimi matracmi, kde je kvalita EvoporeHRC umocnená pridaním aktívnych prírodných zložiek - ukľudňujúcej levandule a liečivých švajčiarskych byliniek.

​​​​​​​

 • Viscogreen - je lenivá pena, vyrobená z prírodného ricínového oleja. V porovnaní s viscoelastickou lenivou penou je komfortnejšia a šetrnejšia k životnému prostrediu. Viscogreen svojou jedinečnou tvarovou pamäťou lepšie reaguje na zmeny teploty a tlaku, a tým sa rýchlejšie prispôsobuje zmenám polohy tela počas spánku. Má výborné regeneračné a antibakteriálne vlastnosti.

​​​​​​​

 • Biogreen - na tejto pene sa ukazuje, že spojenie najmodernejších technológií a obnoviteľných prírodných zdrojov je možné aj v oblasti výroby matracov. Toto spojenie nielen šetrí náš ekosystém, ale zároveň prináša aj kus prírody do našich spálni. Suroviny bežne vyrábané z ropy sú v tejto pene nahradené prírodným materiálom - ricínovým olejom, ktorý je už veľa rokov používaný vo farmácii. Rastliny, z ktorých sa vyrába, prijímajú počas svojho rastu energiu zo slnka a zeme, ktorá sa potom dostáva do našich matracov. Pena Biogreen je napustená výťažkom z ALOE VERA, ktorý prirodzene zvyšuje hygienu matraca tým, že likviduje roztoče a baktérie. Pena Biogreen používaná firmou Materasso, je jediný originál na trhu s garantovaným zložením peny s použitím prírodnej zložky vo forme ricínového oleja a mikrokapsulami Aloe Vera. Táto pena sa vyznačuje špecifickou mramorovou štruktúrou. Len v prípade tejto peny máte istotu dlhej životnosti, tvarovej stálosti, vysokej elasticity, následne tak kvalitného spánku. To všetko pri zaťažiteľnosti až do 170kg a záruke až 5 rokov na nepreležanie jadra matraca. Firma Materasso je výhradným dovozcom tejto peny na Slovensko a do Čiech.

​​​​​​​

 • Hydrolatex - je pokrokový materiál vyrobený z kombinácie komfortnej peny a latexu. Spája v sebe výhody oboch materiálov, pričom si zachováva prirodzenú tuhosť a dlhú životnosť Hydrolatex je priečne perforovaný, čím je dosiahnutá výborná vzdušnosť, a tým aj vysoká hygiena počas spánku. Materiál má päť ortopedických zón tuhosti pre zlepšenie opory chrbtice. Hydrolatex má v súčasnej dobe jednu z najdlhších tvarových stálostí spomedzi všetkých materiálov.

​​​​​​​

 • Latex - je pena vyrábaná z kaučuku. Pre svoju pružnosť, elastickosť a hlavne schopnosť udržať si uvedené vlastnosti dlhé roky konštantné sa stal vzorom aj pre vývoj HR peny v oblasti pružnosti a elasticity. Výborné vlastnosti latexovej peny sa najlepšie prejavia v kombinácii s príslušným lamelovým roštom.

​​​​​​​

 • Polargel - z výskumu koloidných systémov sa zrodila pena Polargel. Jedná sa o celkom netoxickú penu, bez akýchkoľvek nestálych prchavých substancií. Pena PolarGel je vysoko elastická a maximálne komfortná. Pri použití, ako vrchná vrstva jadra matraca, zaistí táto pena neopakovateľný pocit sviežosti. Je obzvlášť vhodná pre použitie v kombinácii s viscoelastickou lenivou penou, kde úplne eliminuje jej hrejivosť. Spánok na matraci s penou PolarGel bude jedinečnou osviežujúcou relaxáciou.

​​​​​​​

 • Viscoelastická "lenivá" pena - vďaka svojej schopnosti reagovať na tlak a teplo, sa dokáže optimálne prispôsobiť tvaru ľudského tela. Pôsobením telesnej teploty užívateľa táto pena mäkne, čím dochádza k rovnomernému rozloženiu váhy a k zníženiu protitlaku matraca, pôsobiaceho na organizmus. Nedochádza preto k narušeniu krvného obehu a k vzniku preležanín. Svalstvo je počas spánku úplne uvoľnené, čo prispieva k celkovej regenerácii organizmu. 

​​​​​​​

 • Antibakteriálne peny Ultrafresh a Sanitized - antibakteriálna pena Sanitized chráni pred hubami a pliesňami a naviac dokáže ochrániť penu pred nepríjemným zápachom spôsobeným týmito organizmami. Ochrana Sanitized zaručí dlhšiu životnosť matraca a lepšie prostredie pre spánok. Viac informácií o Sanitized nájdete aj na www.sanitized.com. Antibakteriálna pena Ultrafresh je známa po celom svete ako štandard excelentnej antibakteriálnej prevencie. Poskytuje komplexnú antibakteriálnu, antimykotickú ochranu. Likviduje plesne, huby, riasy, roztoče a ďalšie nežiaduce mikroorganizmy, čím zaistí skutočne zdravé a čisté prostredie pre Váš spánok. Pena má certifikát, potvrdzujúci jej funkčnosť a účinnosť. Viac informácii o tejto pene nájdete aj na www.ultra-fresh.com. 

​​​​​​​

 • HR pena, Cellflex - Cellflex HR pena je studená pena s vysokou hustotou až 55kg/m kubický. Vyznačuje sa výbornou pružnosťou, čím zabezpečí vynikajúcu oporu tela a dokonalý komfort. Pena Cellflex si zachováva svoje vlastnosti a nemäkne ani pri dlhodobom používaní. 

​​​​​​​

 • PUR pena, Eliocell - tieto peny patria medzi základné peny na výrobu matracov. Ich zloženie zaručuje dobré kopírovacie vlastnosti a tuhosť. Kopírovacie vlastnosti sa po krátkom čase používania dokonca ešte zlepšia. Tuhosť po dlhodobom používaní môže byť však výrazne nižšia. Vyššou objemovou hustotou pien je dosiahnutý menší rozdiel v tuhosti aj po rokoch oproti penám s nízkou objemovou hustotou. Hustota týchto pien by nemala byť nižšia ako 25kg/m kubický aj pre užívateľov s nižšou hmotnosťou.

​​​​​​​

 • Nightfly - pena špičkových parametrov, ktorá sa vyrába exkluzívnou vodnou vypeňovacou technikou. Tento spôsob výroby je ekologickejší v porovnaní so štandardnou metódou vypeňovania. Jedná sa o materiál, ktorý prekonáva bežný štandard bodovej elasticity. Tým je zaistená optimálna opora chrbtice. Pena Nightfly vyniká komfortom a vysokou odolnosťou voči deformáciám.

​​​​​​​

 • Taštičkové pružiny - matrace s taštičkovými pružinami sú špičkou medzi pružinovými matracmi. Každá pružina je uložená v taštičke, ktorá jej umožňuje samostatné kopírovanie bodovej záťaže. K vlastnostiam, ktoré má klasická bonell pružina, pridáva lepšie schopnosti ortopedickej podpory chrbtice, a to vďaka väčšiemu počtu pružín a ich rozloženiu do siedmich zón tuhosti. Počet taštičkových pružín v jadre matraca štandardného rozmeru je 350 ks, v exkluzívnych modeloch 1000 ks. Takto vysoký počet samostatne pracujúcich ortopedických bodov Vám poskytne pocit maximálneho pohodlia, ktorý Vám prinesie radosť zo spánku. Matrace s taštičkovou pružinou sú vhodné na pevný rošt. 

​​​​​​​

 • Bonell pružina - vysoká pevnosť, tradičná kvalita overená časom, konštantná pružnosť počas celej doby životnosti - až 25 rokov. Vďaka vzdušnému jadru sa udržuje v matraci suchá klíma, preto je možné použiť pružinové matrace aj na menej odvetrané podklady so zachovaním vysokej antialergickej ochrany. Použitím rôzne hrubého drôtu u pružiny 2,2 a 2,4mm sa dosahuje rozličná tuhosť jadra pre rozdielne váhové kategórie užívateľov. Sú vhodné na pevný rošt. Vyplnením medzier medzi pružinami v rôznych častiach matraca sa mení tuhosť jednotlivých častí pružiny. Takto je jadro matraca rozzónované pre správnu anatomickú oporu tela matraca. 

​​​​​​​

 • Detské matrace - nie je to len pohodlie, ktoré je dôležitým parametrom pri výbere matraca pre malé deti. Detské matrace musia byť vzdušné a nesmú mať zónovanie, aby nepriaznivo neovplyvnili vývoj chrbtice dieťaťa. Výrobca Materasso pre Vás pripravil kolekciu matracov pre deti tak, aby ste mohli pre svoje bábätko zvoliť to najlepšie. V našej ponuke sú zastúpené ako štandardné materiály, tak aj výnimočné produkty z prírodných pien, či vysoko luxusné matrace vyrobené zo švajčiarskej peny AventO2. V našej detskej kolekcii máme odzipsovateľné poťahy s možnosťou bežného prania. Nenechajte sa nalákať u konkurencie na extrémne lacné matrace pre bábätka - po pár mesiacoch budú aj pri malej hmotnosti dieťatka preležané a budete musieť kupovať matrac nový. V rámci detského programu ponúkame aj vankúšiky a paplóniky. Všetko je certifikované pre bezpečnosť a nezávadnosť výrobkov pre deti a kojencov!